Tuzlada satılık dükkân

278
TUZLADA SATILIK DÜKKAN
TUZLADA SATILIK DÜKKAN

Tuzlada satılık dükkân

Tuzlada satılık dükkân , farklı ödeme seçenekleriyle yeni iş kurmak veya büyümek isteyen girişimcilere hitap eden bir çeşitliliğe sahip. Modern yaşamın değişmez bir parçası olan küçük ve orta ölçekli işletmeler, yeni iskan planlarının bulunduğu bölgelere doğru bir yönelim gösterir. Tuzla da, çeşitli projeler ve imâr planları ile yeni bir kimliğe kavuşuyor. Bölgeye dâhil edilen konutlar ve sosyal alanlar; farklı sektörlerde kamuya hizmet veren çeşitli iş yerlerinin de oluşumuna etki etmektedir. Bugün dükkân kiraları bakımından düşük bir bütçe sunan bölgede, satış oranları da ekonomik planlamalara imkân veriyor.

Tuzlada satılık dükkân, yatırım amaçlı düşünüldüğünde olası riskler hesap edilerek tercih edilmelidir. İş yerinin hangi hizmet dalında faaliyet göstereceği ve günlük ciro hedefi de dükkân seçimini direk ilgilendiren unsurlar arasında. Ticarî gayrimenkul arayışında, ileri süreçlerde bölgenin nasıl bir yapılanma sürecine gireceği de önemli. Özellikle Tuzla gibi pek çok mimarî projenin mevzubahis olduğu yerleşim bölgelerinde, hem konut hem de iş yeri satın alımlarında mahalle seçimi oldukça önem taşır. Cazip bir yatırım programı yaratabilmek için; bölge seçimi kadar çevrede aynı sektöre hizmet veren işletmelerin yoğunluğu da doğru saptanmalıdır.

Gayrimenkul üzerine yapılan yatırım programları her zaman için risk taşıyan bir karaktere sahiptir. Özellikle Tuzlada dükkân gibi hizmet amaçlı yatırımlarda bu risk daha da yükseliyor. Bu riskleri azaltabilmek ve uzun vâdede en kârlı yatırımı sağlayabilmek için, işi kitabına uygun bir şekilde gerçekleştirmek gerekiyor. İşte dükkân satın alımlarında dikkat etmeniz gereken noktalar;

1. Emlak sektöründeki gelişmeleri yakından takip edin.
2. Satıcı üzerinde ipotek ya da haciz gibi bir durum olup olmadığını araştırın.
3. Satıcı ile protokol imzalayın. Bu süreçte yanınızda kesinlikle tanık bulundurmalısınız.
4. Protokol imzalamadan önce hiçbir surette kaparo ödemeyin.
5. Tapuda yapının bulunduğu ada parsel numaralarının örtüşüp örtüşmediğini araştırın.
6. Dükkânın yapılandığı alanda herhangi bir doğal bölgeye zarar vermediğine ve tüm ruhsatlarının tam olduğuna emin olun.
7. Yapının emlak vergisi, çevre temizlik verisi gibi geçmişe yönelik borçlarının olmadığından emin olun.
8. Yapıya iskan verilebilirliğini de kontrol ettirin.
9. Yine geçmişe yönelik ödenmemiş bir fatura olup olmadığını da ilgili kurumlardan teyit ettirin.

Tuzlada Satılık Dükkân Fiyatları

Tuzlada satılık dükkân fiyatları, mahalle seçimine, çevredeki yapılanmalara, dükkânın genişliğine ve kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. İş yeri metrekaresi büyüdükçe, fiyatlandırma da yükselmektedir. Yapı malikinin talep ettiği ücrete ek bir ödeme yapıp yapmayacağınız da süreçte nasıl bir bütçeye ihtiyaç duyduğunuzu gösterecektir. Özellikle üzerinde faaliyet gösteren bir kiracı olup olmadığı gibi huşular, fiyatlandırmada belirleyici olmaktadır.

Tuzla da satılık dükkân fiyatları, merkeze yaklaştıkça yüksek bir grafiğe ulaşmaktadır. Vâdeli ve vâdesiz ödeme seçenekleriyle alıcılarını bekleyen bu iş yerlerine, bankalardan alacağınız kredi seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Ayrıca bazı hizmet kollarında devlet kökenli teşvikler bulunuyor. Bunlardan da faydalanarak daha makul fiyatlara dükkân sahibi olabilirsiniz.

Tuzla’da ilçe genelinde çok sayıda ticarî yapılanma mevcut. Bunlardan bir kısmı şu an satışa sunulmuş durumda. Her yeni site oluşumunda, site sınırlarında yer alan bazı iş yerleri, ofisler ve dükkânlar da yer alıyor. Buna ek olarak; yaşam alanlarının merkezinde gıda ve giyim sektörüne uygun pek çok dükkân bulunuyor. Tuzla Devlet Hastanesi civarında sağlık ürünleri ve eczane gibi bölge müşterisine hitap edecek seçenekler de değerlendirilebilir.

Genel itibariyle bölgede Tuzla satılık dükkân fiyatları , çevre bölgelere nazaran daha düşük seyretmektedir. İlçe yapılanma sürecini tamamladığında ve bölgeye yapılması planlanan havalimanı, Marmaray ve benzer projeler gerçekleştirildiğinde, fiyatların da buna paralel artacağı ön görülüyor.

Tuzlada Satılık Dükkân Sanayi Bölgesi

Tuzlada satılık dükkân Sanayi Bölgesi bünyesinde farklı tipolojilerde değişen alıcı beklentilerine hitap eden bir pazara sahip. Burada hak sahipleri ve kiracılar farklı üretimleri gerçekleştirebiliyor. Sanayi Bölgesi, kendi içinde site ve bloklara ayrılmış durumda. Geniş bir alana yayılan bölgede, sitelerin ulaşım yollarına olan yakınlığı da değişkenlik gösteriyor. Otobana yakın bölgelerde satışlar daha yüksek bir oranla seyrederken, daha ücra bölgelerde düşük bir satış oranı göze çarpıyor.

Tuzlada Sanayi Bölgesi’nde yeni projeler de mevcut. Yeni eklemelerle bölge hacmi genişletilirken, farklı üretim amaçlarına uygun dükkânlar da alana konuşlandırılmaktadır. Şu an bölge 2 parselden oluşuyor. Bu alan toplamda 7224 metrekarelik yüz ölçümüyle oldukça geniş bir alan. Arsa üzerinde binalar yüzde 40’lık bir hacmi işgal etmiş durumda. Geriye kalan yüzdelik bölmede ise bağlantı yolları ve yeşil alanlar mevcut. Bu yönüyle de diğer ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarından ayrılan Tuzla Sanayi Bölgesi, yatırım yapmak için oldukça ideal bir kimliğe sahip.

Tuzlada satılık dükkân Sanayi Bölgesi içinde şu an alıcısını bekleyen sitelerden bir ASLI SANAYİ SİTESİ. Bu alan içinde toplam 64 dükkân yer alıyor. Hemen hemen tüm üretim programları için uygun alanda araç girişi için özel segmentler mevcut. Özel ısıtma-soğutma sistemi de sitenin modern karakterini yansıtıyor. Alanda yer kaplayan dükkânlara yetecek sayıda su deposu yer alıyor. Güvenlik sistemleri de gelişmiş bir seviyeye işraret etmektedir. Tüm dükkânları gören özel kamera sistemi ve yangın söndürme sistemi, bölgesel güvenlik ağının birer parçası. İnternet alt yapısı da bulunan site, iş gücü sağlamak isteyen alıcılar için oldukça konforlu bir alan.

Tuzlada Satılık Dükkân Konumu

Tuzlada satılık dükkân konumu alanın yapısal karakteri kadar önem teşkil eden bir husustur. Bu yatırımlık yapıların gerekli hâllerde nakit geri dönüşümü sağlayabilmesi için, her yönden kâr getiren bir lokasyonda tercih edilmesi gerekiyor. Ticarî alanlar ana cadde üzerlerinde, binaların giriş katlarında ve gün içindeki insan yoğunluğu fazla bölgelerde bulunmalıdır. Ayrıca dükkân çevresindeki yapılanma da bu değişkenlere etki eder. Bu yüzden bölgenin uzun vâdede ne tip projelerle gündeme geldiğini doğru analiz etmek gerekiyor. Yaşam alanları kadar iş gücü sağlanan ve insanların gelir kapıları arasında yer alan bu ticarî yapıların da çevre düzeni ve temizlik gibi standartları taşıması önemli. İnsanlar hizmet alacakları mağaza, iş yeri ve dükkân tercihinde çevresel oluşumları da dikkate alırlar. Verimli bir üretim ve satış yapabilmek için, insan yönelimlerine ve bölgesel ayrıcalıklara odaklanmak gerekiyor.

Tuzla satılık dükkân konumu, yapacağınız faaliyete göre belirlenir. Özellikle çevrede ikamet eden bireylerin gelir düzeyleri ve alım gücü de tercihin ne yönde yapılması gerektiğini belirler.

Tuzla Acil Satılık Dükkân

Tuzla Acil satılık dükkân tipolojisi, özellikle yapının inşâ sürecinde hangi amaçla mâmur edildiğiyle açıklanabilir. Bazen konutların dükkâna çevrilmesi ile de iş yerleri yaratılabilir. Fakat böyle mahallerde, yapacağınız işin niteliğine uygun olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Bir dükkânın yapısal niteliğine etki eden diğer unsurlar ise;

• Yapının hacmi
• Projeye uygunluğu
• Bodrum ve depo varlığı
• Cephe genişliği
• Estetik yapısı
• Otoparka yakınlık
• Vitrin büyüklüğü
• İnternet ve telefon alt yapısı

Bu unsurlar, dükkânın nasıl bir proje ile inşaâ edildiğini açıklayacaktır. Bu da yapacağınız faaliyete uygunluk seviyesini gösterir.

Tuzlada satılık dükkânlar, genellikle modern bir yaklaşıma sahip. Bu yönüyle dikkat çeken ilçede sayısız dükkân kendi otopark ve depo varlığına sahip durumda. Ayrıca yapıların daha geniş araziler üzerine yayılmış olması, müşteriler açısından daha uğrak bir mekân olmasını da sağlamaktadır.

Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.