Tuzlada Daire Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

320
Tuzla Yeni Konut Projeleri
Tuzla Yeni Konut Proje fiyatları

Tuzlada Daire Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuzlada Daire Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler,Güzel bir konumda, güzel bir ev buldunuz ve satın almaya karar verdiniz. İstanbul gibi bir şehirde uygun fiyata konut satın almak neredeyse imkânsız olsa da Tuzla satılık daire  borç batağına batmadan ev sahibi olmayı size vaat ediyoruz. Artık bir daire satın almamak için hiçbir gerekçe görmüyorsunuz.  Tuzla’ da daire satın almaya karar verdikten sonra artık uygulamanız gereken pek çok yasal sorumlulukla baş başa kaldınız demektir. Tek bir eksik izin ya da belge ilerisi için çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Evin fiziksel şartlarına yoğunlaşmak kadar yasal şartlar da önemlidir. Hastane, okul, resmi kurumlara yakın olması, denize yakın olması, tesisatın sağlam, yalıtımın tam, güvenliğin yeterli olduğundan emin olduktan sonra artık sıra yasal prosedürlerdedir. Resmi kayıtlar içerisinde dikkat etmeniz gereken ve araştırmanız gereken pek çok husus vardır.

Tuzlada Daire Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Satın alacağınız dairenin sahibi bazen tapuya sahip kişi ile aynı olmayabilir. Bu yüzden pek çok farklı mağduriyet yaşayabilirsiniz. Tapu kaydı herkese açıktır. İyi niyetli olduğunu söylese de ya da piyasanın çok altında değerlere satsa da bu husus çok önemlidir. Tuzla’ da daire fiyatları ilanlardan takip edilebiliyor. Fakat bu ilanlarda gösterilen kişi ya da adres bilgileri ev ile alakasız da olabiliyor. Özellikle ticari geçmişe sahip bir ev satıcısı ise ticari geçmişini çevrenize sormada fayda var.

Daire Satın Alırken Tapu Siciline Dikkat

Tapu sicil müdürlüklerinden temin edilebilecek olan arsa ya da konut tapusunu mutlaka incelemelisiniz. Üçüncü bir  şahsın kira, ipotek gibi haklara sahip olduğunu öğrendiğiniz takdirde o daireyi almayı bir daha gözden geçirmelisiniz. Pek çok insan uygun fiyatlı evleri görünce kaçırmak istemiyor. Özellikle Tuzlada kiralık daire fiyatları kadar uygun olan satılık daire fiyatları da göz dolduruyor. Ama bu noktada çok daha fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Satın alacağınız evde bir kiracı oturmakta ise onun evden ne zaman çıkacağı ve sözleşmesi hakkında da gerekirse kendisiyle bizzat görüşerek fikir sahibi olmanızda fayda var.

Belediyelerde ve İdari Diğer Kurumlardaki Belgeler Hakkında Bilgi Sahibi Olmak

Sizin direkt evi satan kişiye sorabileceğiniz gibi resmi kurumlara da sorabileceğiniz hususlar vardır. Örneğin yapı ruhsatına ve konut projesine dikkat etmelisiniz. Onaylanmış bir mimari proje mutlaka olmalıdır ve bu proje aynen uygulanmalıdır. Bazen satıcıların bile haberdar olmadığı hatalar olabilir. Mimarlar ve mühendislere ait bazı sorumluluklardan sizin gibi alıcılar kadar her satıcı da bilgi sahibi olmayabilir. Günümüzde insanlar her açıdan beğendikleri bir evi almakta kusur görmezler. İstanbul’ da en uygun fiyatlı ve kullanışlı evlerin bulunduğu Tuzla ilçesi de bu yönden sizi hüsrana uğratabilir.

Emlakçı Seçimi Konusunda Dikkatli Olmak

Ev almak için bir ilanı takip etmek şart değil. Sizin evleri teker teker arayıp bulmanızdansa bir emlakçının bulması ciddi bir iş yükünden kurtarabilir. Emlakçı sizden bir miktar komisyon alarak sizin düşünmeniz gereken bütün şartları sağlar. Emlakçı seçimi yaparken güvenilirliğe dikkat etmek zorundasınız. Tuzla satılık daire fiyatları size ilk etapta uygun fiyatlarla tanıtılabilir, ama sözleşmedeki bir rakam yanlışı bile büyük zararlara uğratır. Her yönden güvenilirliğinden emin olmadığınız ya da referansları konusunda aklınıza yatmayan bir emlakçı size kendini belgelerle değil , iyi niyetiyle, tok satışlarıyla övünerek tanıtır. Satıcı kişi ile aranızda doğrudan bir bağlantı oluşturacak olan emlakçılara başvurmak büyük avantajdır. Fakat, tüm şartları göz önünde bulundurmak gerekir.

Tuzlada Aldığını Daire İçin Satıcıyı İyi Araştırmalısınız

Web sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.