Toki İstanbul Tuzla Orhanlı

325
Toki-İstanbul-Tuzla-Orhanlı
Toki İstanbul Tuzla Orhanlı

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı, şehrin pek çok yerleşim bölgesini içine alan bir projenin en önemli ayaklarından biri. Tuzla’nın kentleşme ve interaktif bir boyut kazanma sürecine yeni bir soluk getirecek olan projeyle, Toki Tuzla Orhanlı’da 232 konut inşaatı başlatıldı. Geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan ve inşasına başlanan proje şu an için yapım sürecinde.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) açık ihale usûlüyle Tuzla Orhanlı bölgesine gerçekleştirilmesi planlanan projeyi hayata geçirdi. Toplamda 550 iş günü içerisinde tamamlanması ön görülen ve pek çok orta ve dar gelirli aileye elit bir yaşam alanı sunacak olan projenin genel hatları aşağıdaki gibidir:

Toki Tuzla Orhanlı Satılık Daire

• TOKİ tarafından düzenlenen ihalede, projeyi gerçekleştirmesine karar verilen firma; Traton Yapı Ltd. Şti. Ve Tokal İnş. Ve Yapı Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.’dir.
• Projede, Toki Tuzla Orhanlı Mahallesi için toplam 232 daire yer almaktadır.
• Kentsel Dönüşün ve Gelişim Projesi kapsamında yer alan konutlaşma, TOKİ 2.Bölge projesi olarak hayata geçirilmiştir.
• Binalar zemin üzerine 5 katlı olacak şekilde tasarlanmıştır.
• Bölgede yer alan dairelerden 58 adedi 2+1 olarak tasarlanırken, kalan daireler için 3+1 oturma planı kurgulanmıştır.

Toki Tuzla Orhanlı Başvuruları

TOKİ, konut üretimi ve çevre düzenlemesi bağlamında faaliyet gösteren kamusal bir yapılanmadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bağlı olarak yürütülen bu faaliyetlerde pek çok birey ve aile uygun koşullarda ev sahibi olmuştur. 1980’li yıllarda başlatılan ve her geçen gün iç organizmasında gelişim ve değişime uğrayan kuruluş, bugün çok daha sistematik bir şekilde pek çok kişiye ulaşmayı hedef alıyor.

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı Satılık daire Satış Fiyatları

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı satış fiyatları, projenin şekillenmesiyle daha da netlik kazanmaya başladı. TOKİ Başkanı tarafından yapılan açıklamada, bölgedeki konut satışlarına dair hem başvuru konusunda hem de fiyatlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Tuzla genelinde yer alan TOKİ konutları için taksitlendirmenin 900 TL civarında olacağı dile getirildi.

Toki Tuzla Orhanlı Evleri Kiralık

Böylece İstanbul’da kira oranları dikkate alındığında asgari düzeyde bir aylık ödeme takvimi oluşturulduğu görülüyor. Bu bölgede daire sahibi olmak isteyen bireyler, taksitlerin toplamı dikakte alındığında 150 bin lira kadar bir ödeme ile ev sahibi olacak. Bu fiyatlar projenin taslak hâlinde olduğu ve daha tüm maliyetlerin hesap edilemediği bir süreçte telaffuz edildiğinden, nihai kararın başvurularla birlikte açıklanacağı ön görülmektedir.

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı Satışlar Ne Zaman?

Toki İstanbul Tuzla Orhanlı satışlar ne zaman? İhalesi tamamlanan ve 550 günlük bir takvimde tamamlanması planlanan proje, anahtar teslimi için 2020 tarihini işaret ediyor. Herhangi bir aksama ve sekte yaşanmazsa TOKİ’nin konut satış stratesjisi bu bölge için de aynı şekilde işleyecek. İnşaatın başlama tarihinden birkaç ay içinde satış işlemlerini başlatan kurum, bazen bu süreci daha ileri bir tarihte gerçekleştirmek üzere erteleme yoluna da gidebiliyor.

Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.