Toki istanbul kura çekimleri ne zaman

567
Toki kura çekimleri
Toki istanbul kura

Toki istanbul kura çekimleri ne zaman

Toki istanbul kura çekimleri ne zaman? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, dar ve orta gelirli ailelerin merakla beklediği kura çekimlerinin tarihini açıkladı. 2019 yılı itibariyle İstanbul’da 50 bin konut projesi için talepkâr çok. Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte hak sahibi olabilmek için kura çekimlerinin tamamlanması gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl itibariyle binlerce kişiyi ev sahibi yapan TOKİ, 2019 yılında da kapsamlı bir konut imar projesi hayata geçirdi. Başvurularda öncelikli birey ve aileler, kura çekimi olmaksızın bu haktan yararlanabiliyor. Özel bir durumu mevcut bulunmayan bireyler için de kura çekiliş yöntemiyle bir belirleme gerçekleştiriliyor. Böylece fazla başvurunun hakkaniyetli bir şekilde elimine edilmesi sağlanıyor.

Toki istanbul kura çekimleri ne zaman

Toki Tuzla projesi kapsamında 2+1 ve 3+1 konutlar mevcut. Bunlar ödenen peşinata göre uzun vâdelerde taksitlendiriliyor. Böylece bireyler, kira öder gibi konut sahibi olma şansı yakalıyor.

Mimarî karakter yatay yapılanma olarak dikkat çekiyor. TOKİ konutlarının diğer bir ayırıcı özelliği ise, kış aylarında ısınmadan tasarruf sağlayacak bir mantolamaya sahip olması. Tüm bu avantajlar, uygun ödeme seçenekleriyle birlikte değerlendirildiğinde talep sayısı da her geçen gün artıyor.

Toki kuraları nasıl gerçekleştiriliyor?

Kura çekimi öncesinde belli şartları taşıyan bireylerin gelir durumu en önemli belirleyici. Projede satışa çıkarılan konut sayısı, bölgedeki başvuru sayısının altında kalması hâlinde kura yöntemine başvuruluyor. Bazı özel duruma sahip bireyler, kura çekimine katılmadan konut sahibi olabiliyor. Bunlar;

 

  • Şehit aileleri
  • Harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri

 

Ayrıca engelli vatandaşlar içinde öncelikli bir yüzde ayrılmaktadır. Böylece, ihtiyacın aciliyetine göre daha detaylı bir başvuru değerlendirme süreci gerçekleştirilmiş oluyor. Kura çekimleri, belirlenen gün ve saatlerde açık satış yöntemiyle gerçekleştirilmektedir.

 

Toki istanbul Kura Çekimleri Ne Zaman Yapılacak?

 

Toki istanbul kura çekimleri ne zaman yapılacak? İstanbul’da 2019 TOKİ projesi kapsamında 6 bin 300 daire satışı gerçekleştirilecek. Fakat bu satılık konutlara talep oranı oldukça fazla. Böyle durumlarda kimin konut sahibi olacağını belirlemede kura yöntemi tercih ediliyor.

2019 Haziran / Temmuz ayları itibariyle bölgesel kura çekimlerinin gerçekleştirileceği duyruldu. Buna göre Haziran 26 – 27 2019’da Başakşehir’de ilk çekimlerin yapılması bekleniyor. 28 Haziran 2019 Silivri, 1 Temmuz 2019 Tuzla, 2 Temmuz 2019 tarihinde ise Başakşehir Ayazma’da kura çekimleri yapılacak.

 

Toki tuzla Kura Çekimleri Ne Zaman 2019

Toki İstanbul tuzla orhanlı projesi Haziran ayı itibariyle TOKİ başvuru sahipleri kura çekim tarihini soruşturmaya başladı. İdare tarafından yapılan açıklamada 26 haziran itibariyle çekilişlerin sırayla gerçekleştirileceği bildirildi.

Toki istanbul kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

Kura çekim sonuçları, kura çekilişinin hemen akabinde başvuru sahiplerine duyurulacak. Mart ayında duyurulan sosyal konut projeleri 2019 Haziran – Temmuz itibariyle sahiplerini bulmuş olacak. Bursa, Kocaeli, Erzurum, Karaman, Adana, Gaziantep gibi illerde ise kura çekimleri ileri tarihlerde gerçekleştirilecek. İstanbul’da hak sahiplerinin belirlenmesiyle birlikte, ağustos ayı itibariyle diğer illerde de kura çekimleri başlatılacak. Tuzla satılık daire ilanlarımız için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.