Tapu eksperi Tuzla

1170
Tapu Eksperi raporu Tuzla
Tapu Eksperi Tuzla iletişim

Tapu eksperi Tuzla

Tapu eksperi Tuzla da görevi nedir, Tapu eksperi ne iş yapar? Sevdiklerimiz ya da kendimiz için manevi anlamda olmasa da maddi anlamda almış olduğumuz en kıymetli mal varlığımız ev ve arabalarımızdır. Özellikle erkekler araba alırken oldukça hassas davranırlar. Fakat aynı hassasiyeti ev satın alırken pek gösterdikleri söylenemez.

Çünkü onlar için ev, sadece evdir. Ev satın alırken dikkate aldıkları tek nokta evin işyerlerine yakın olup olmadığıdır. Erkeklere göre kadınlar daire satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? konusunda çok daha hassas davranırlar. Çünkü onlar için ev sadece ev değildir.

Tapu eskperi tuzla iletişim

Aslına bakacak olursak kadın ya da erkek fark etmez her ikisi için de yeni bir daire satın alırken geçerli olan tek kriter, her türlü içlerine sinen, huzurlu ve mutlu hissedebilecekleri kendilerine ait yeni bir evlerinin olmasıdır. Bu noktada gayrimenkul satış danışmanları ve tapu eksperi tuzla ‘nın  üzerine çok büyük sorumluluklar düşmektedir.

Tuzla’ da Gayrimenkul satış danışmanları, ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir? konusuna çok önem vermeli ve prensip olarak kendi istedikleri evi değil müşterinin mutlu olabileceği bir evi satmalıdır.

DAİRE SATIN ALMADAN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR

Ev satın alırken genellikle insanlar okula ve iş yerlerine yakın olmasını isterler. Oysa ki iş yeri ve okulun çok uzun yıllar aynı adreste olacağının garantisi yoktur. Bu kriterden daha çok önemli olan yeni satın alınacak olan evin konum olarak bulunduğu yerden şehrin her yerine ulaşımın kolay olmasıdır.

Evi hangi amaçla aldığınız çok önemlidir. Address Tuzla kiralık daire ‘yi ,kiraya vermek için yani yatırım amaçlı almayı düşünüyorsanız, satın alınacak olan evin kira getirisinin miktarını hesaplamak önemlidir. Gelir seviyesinin düşük olduğu semtlerden yatırım amaçlı ev almak iyi bir yatırım değildir. Çünkü gelir seviyesi düşük olan semtler de kiralar da gelir ile doğru orantılı olarak düşük olacaktır.

Tapuda devirlerinde Ekspertiz Şartı

Yalnız birinin satın aldığı ev ile kalabalık bir ailenin satın almak istediği evden beklentileri farklıdır. Herkesin kendi beklentilerine göre bir ev satın alması uzun vadede yaşanılması muhtemel sıkıntıların önüne geçecektir.

Tapu eksperi Tuzla ,Kötü niyetli insanların tuzağına düşmemek için ev satın alırken tapuyu üstünüze almadan kapora dışında karşı tarafa herhangi bir ödeme yapmamalısınız. Evin satışı ile ilgili herhangi yasal bir engel olmadığından emin olmadan kapora vermek bile doğru değildir. Özellikle evin tapusu üstünde herhangi bir ipotek veya haciz durumunun olup olmadığını tapu dairesine giderek öğrenilmesi çok önemlidir.

Yabancıya Tapu Devirlerinde Ekspertiz Raporu Tuzla İstanbul

Almak istediğiniz evin projesini bağlı bulunduğu belediyeye giderek kontrol ettirmelisiniz. Bunun nedeni ise bazı binalarda en üst katta bulunan dubleks daireler belediyenin projesi dışında çatı katları kaçak olarak yapılmaktadır. Eğer çatı katı yapılmasına belediye projesinde izin verilmediği halde yapıldıysa daha sonra yapılacak olan bir şikayette mağdur durumuna düşebilirsiniz.

Ya da binaların giriş katında ortak kullanım olarak geçen bölümler inşaat sırasında sanki ayrı bir daireymiş gibi yapılıp daha sonra satılmaktadır. Yasal olarak belediyenin projesi içerisinde yer almayan hiçbir şeyin geçerliliği yoktur.

Tapu eksperi raporu ,Satın alınmak istenen dairenin belediye projesi ne kadar önemli ise iskanlı olması da bir o kadar önemlidir. Müteahhittin belediyeye giderek yapmış olduğu evin belediyeye sunulan projeye uygun olarak inşaatın tamamlandığını bildirir.

Tuzlada Tapu Ekspertiz Raporunu nereden alabilirim?

Belediye tarafından yapılan denetimler sonucunda projeye uygunluğu onaylandığı takdirde iskan verilir. İskanı bulunmayan bir ev satın aldığınız zaman evin tapusu üstünüze kayıtlı olmuş olsa bile elektrik ve su şantiye kullanımı olarak faturalandırılır. İskanı olmayan bir ev satın almak çok sıkıntılı bir iştir.

Tapu Eksperi Tuzla ‘ da

Tapu Eksperi Tuzla; Yeni yapılmış daha hiç kimse tarafından kullanılmamış bir evi satın almak isteyen kişiler daha ekonomik olduğu için inşaat halinde iken satın almayı tercih ederler. Fakat inşaat halinde olan bir ev almak çok risklidir. Müteahhittin evi zamanında teslim edip edemeyeceğini garantisi yoktur. Bu konu ev satın alırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemli olan husustur. Tapu eksperi raporuna ihtiyacınız olduğunda buradan iletişim bilgilerimize  ulaşabilirsiniz.